نتایج جستجو برای عبارت :

همایش هم اندیشی علمی نخبگان و فرهیختگان کاروان های اهل سنت درمکه

بسمه تعالی
به اطلاع زائران گرامی می رساند سازمان حج وزیارت به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر، اخیرا موفق به تامین دوکاروان صرفا زوجی(زن و شوهری) و(فقط درمکه) با ظرفیت های 135و 160 نفره (مدینه بعد) با گروه قیمتی 404920000 ریال با درجه (2د) درمدینه  و گروه زوجی درمکه شده است. لذا به منظور رعایت عدالت و فراهم آمدن فرصت انتخاب برای همه زائران مشمول طرح فوق، مقرر شد زائران داوطلب کاروان ها که قصد استفاده از این طرح را دارند، روز چهارشنبه 21/12/98 به دفتر زیارتی مرا
24 کاروان از کرمان به حج تمتع اعزام می شود
 مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت : 24 کاروان حدود سه هزار و 500 زائر حج تمتع امسال از این استان به سرزمین وحی اعزام می شود.
24 کاروان از کرمان به حج تمتع اعزام می شود
 محمود عرب نژاد با بیان اینکه زائران سرزمین وحی استان کرمان امسال مدینه قبل هستند افزود: طول مدت اقامت زائران 27 تا 41 روز و میانگین 35 روز است.
وی تاکید کرد: پروازهای کرمان به حج تمتع امسال از 17 تیرماه در کشور آغاز می شود و تا 12 مرداد ادامه دارد.
مدت زمانی بود که هر از چند گاهی با خبر ترور نخبگان کشور شوک بزرگی میهنمان را فرا میگرفت... یک روز صبح اخبار روز کشور خبر از حادثه ی هولناکی می داد... ترور یکی دیگر از نخبگان کشور... ولی اینبار داستان برای استان من فرق داشت... 
ادامه مطلب
خاطرات اربعین نود و هشت: (شماره دو)
(سیدمحسن ...) مسئولیت رسانه کاروان اربعین رو داد به من.
مدیریت کانال و پیج و طراحی پوستر و اینجور چیزا. منم یکی دو نفر رو مسئول کردم و کارها رو روال پیش رفت خدا رو شکر.
نزدیک حرکت که شدیم به سید گفتم مسئولیت تدارکات کاروان رو هم بده به من که قبول کرد.
پیگیری تهیه و خرید وسایل و این ها خودش همش خاطره است که نیاز به نوشتن نداره.
اون شب قبل حرکت، برا بسته بندی پک ها با (امین وا...) و (محمد رنـ....) و چندتا دیگه از دوستان تو
رهبر معظم انقلاب اهمیت و جایگاه ویژه ای برا ی نخبگان کشو قائل  هستند و آنها را  هدایایی کم نظیر و نفیس و امانت های الهی به ملت و مسئولان می دانند. ایشان در این رابطه عنوان میکنند
یکه وظیفه مسئولان در قبال این هدایای گرانقدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.

صفحه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو، پستی را به جوانان و نخبگان اختصاص داد و با باز نشر بخشی از بیانات مع

می‌گویند که روزی کاروانی ایرانی برای فروش کالاهای خود عازم دیاری بیگانه بود. در قدیم‌الایام کاروان‌ها از دست راهزنان که هر آن و لحظه، شبیخون می‌زدند و اموال و کالای کاروانیان را به غارت می‌بردند، در امان نبودند.
اما کاروان ایرانی خود را به سلامت به مقصد رساند و کالای خود را فروخت. در راه بازگشت به کشور، این کاروان در دام راهزنان گرفتار آمدند و تمام اموال و دارایی‌شان و حتی اسب و شتری که بر آن سوار بودند هم به غارت رفت و به تصرف راهزن
بوریس جانسون برای جذب استعداد های برتر و نخبگان جهان اعم از دانشمندان محققان و ریاضی دانان از راه اندازی نظام جدید مهاجرتی در دوره پسا برگزیت با عنوان ویزا استعداد های جهانی با هدف تسهیل صدور ویزا برای نخبگان جهان و کشاندن آنها به انگلیس خبر داد .گروه خدمات مسافرتی و جهانگردی اورانوس
 نئولیبرالیسم با افزایش نابرابری های اقتصادی، موجب کاهش چشمگیر اعتماد به دموکراسی و نخبگان سیاسی شده است.
    جوزف استیگلیتز
استاد دانشگاه کلمبیا و برنده نوبل اقتصاد

✅برای حدودا ۴۰ سال، نخبگان در کشورهای ثروتمند و فقیر به نحو مشابهی وعده می دادند که سیاست های نولیبرال منجر به رشد شتابان اقتصادی می شود و مزایای آن از طبقات بالا جامعه به طبقات پایین نیز منتقل می شود. به طوری که هر فردی (از جمله فقیرترین افراد)، شاهد بهبود وضعیت خود خواهد بو
رهبر معظم انقلاب اهمیت و جایگاه ویژه ای برا ی نخبگان کشو قائل  هستند و آنها را  هدایایی کم نظیر و نفیس و امانت های الهی به ملت و مسئولان می دانند. ایشان در این رابطه عنوان میکنند
یکه وظیفه مسئولان در قبال این هدایای گرانقدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.
ادامه مطلب
حضرت باقر ع فرمود هرکه  درمکه قران رااز این جمعه. تا جمعه  دیگر ختم کندیا در کمتر ازاین زمان یا بیشتر باشد ولی ختم و پایانش در روز جمعه باشد. برای او اجر و حسنه نوشته شود از اولبن جمعه ای که در دنیا بوده تا اخرین جمعه ای که در دنیا  هست و اگر در روزهای.   دیگر نبز ختم کند چنبن است  واین اجر برای او هست
در فروردین 1395 رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران از طریق خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که مازندرانی ها در رتبه دوم مهاجران وارد شده به تهران بعد از آذری زبان ها هستند . مهاجرت بیش از یک و نیم میلیون نفر مازندرانی به تهران چندان خبر خوبی برای استان مازندران نیست .
یکی از دلایل عمده مشکلات مختلف استان مازندران در حوزه های مختلف مدیریتی ، سیاسی و اقتصادی ، مهاجرت نخبگان این استان به تهران است. زیرا این مهاجرت منابع انسانی این استان را با ضعف روبرو کرده
مهاجرت نخبگان در ایران
استفاده از برآیند یافته‏‌‌های پژوهش‏‌‌های مختلف، جمع آوری یافته‏‌‌های
پژوهشی از مطالعات منفرد و پراکنده به منظور ترکیب و یکپارچه سازی
یافته‏‌‌های آن جهت استفاده علمی و کاربردی در راستای برنامه ریزی، از
مهم‌ترین دلایل اهمیت مرور سیستماتیک حاضر است.در این مطالعه که با روش
مرور سیستماتیک انجام شده، اطلاعات توصیفی مفیدی پیرامون ابعاد روش شناختی
و محتوایی پژوهش‏‌‌های انجام گرفته در زمینه مهاجرت نخبگان د
زنان حتما باید با مردِ محرَم سفر می‌کردند. امّا با این حال، به جهت سختی، مردان قبول نمی‌کردند. راه‌کارهای زنان:- بخشیدن مهریه به شوهر- گرفتن زن دوم برای مرد- طلاق موقت از شوهر و صیغه‌ی کاروان‌دار شدن(برای رفت)، صیغه‌ی مداح و ...(برای ایّام ماندن در شهر زیارتی)، صیغه‌ی کاروان‌دار دیگری شدن برای برگشت.(از این جهت دست زنان طبقه‌ی فقیر و متوسّط بازتر بوده است تا زنان متموّل و راحت‌تربه زیارت می‌رفتند.!!!)- صیغه‌کردن دختر خردسال با کاروان‌دا
 16 سال بعد از شهادت درست همان روزی که اولین کاروان به صورت رسمی عازم کربلا می شود پیکرش را در منطقه فکه شمالی پیدا کرده و شب تاسوعای حسینی به وطن باز می گردانند. به خواب مسئول گروه تفحص لشکر امام حسین (ع) می آید و محل دفنش را هم می گوید. مردم در مسجد در دسته عزاداری کنار پیکرش تا صبح می مانند. صبح روز تاسوعا همراه با دسته سینه زنی در گلزار شهدای اصفهان او را به خاک می سپارند.
روزی در زمان هارون الرشید خبر امد که کاروان مالیاتی که از سمت خراسان به بغداد می اید مورد سرقت قرار گرفته و تعدادی از سارقان کشته و تنها یکی از سارقان موفق به فرار شد. هارون الرشید پرسید چه چیزی از کاروان به سرقت رفته؟گفتند:تنها مواد غذایی و بقیه مالیات اعم از طلا و جواهرات و پول دست نخورده

ادامه در لینک زیر:

کلیک کنید
محفل انس و معرفت ویژه کاروان‌های اهل سنت در هتل النخله مکه مکرمه برگزار شد.
به گزارش شریعت نیوز  به نقل از  خبرگزاری میزان، محفل انس و معرفت ویژه کاروان‌های اهل سنت در هتل النخله مکه مکرمه برگزار شد. مولودی خوانی  و مدیحه سرایی از سوی «سیدکمال توانا» از زائرین کاروان‌های اهل سنت در وصف حضرت رسول اکرم (ص) از دیگر بخش‌های این محفل انس و معرفت 
انتهای پیام / م 
شریعت نیوز،همایش هم اندیشی علمی نخبگان و فرهیختگان کاروان های اهل سنت تحت عنوان “نقش و تاثیر اخوت اسلامی در برپایی تمدن نوین اسلامی” با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی در مکه مکرمه برگزار شد.
به گزارش شریعت نیوز  ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب دراین همایش که صدها تن از نخبگان و فرهیختگان کاروان های اهل سنت حج ۹۸ شرکت داشتند با اشاره به آیه ” إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَ
دانلود آهنگ جدید بابک تسلیمی کاروان
Download New Music Babak Taslimi Karevan
آهنگ جدید بابک تسلیمی بنام کاروان
همه شب نالم چون نی که غمی دارم که غمی دارم دل و جان بردی اما نشدی یارم یارم
با ما بودی بی ما رفتی چو بوی گل به کجا رفتی تنها ماندم تنها رفتی

دانلود آهنگ با کیفیت 320

متن آهنگ کاروان

آهنگ های بابک تسلیمی
کاروانی در زمین یونان بزدند و نعمت بی قیاس ببردند. بازرگانان گریه و زاری کردند و خدا و پیمبر شفیع آوردند و فایده ای نبود. 
چو پیروز شد دزد تیره روان // چه غم دارد از گریه کاروان؟
لقمان حکیم اندر آن کاروان بود، یکی گفتش از کاروانیان مگر اینان را نصیحتی کنی و موعظه ای گویی تا طرفی از مال ما دست بدارند که دریغ باشد چندین نعمت که ضایع شود. گفت دریغ کلمه حکمت با ایشان گفتن.
آهنی را که موریانه بخورد// نتوان برد ازو بصیقل زنگ
با سیه دل چه سود گفتن وعظ؟// ن
دشمن دنبال #انحصار_علمی است و برای همین دانشمندانمان را ترور می‌کنند
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان علمی:
️ باید یک تعامل دوجانبه بین نخبگان و نظام مدیریتی وجود داشته باشد.
️ دستگاه حکومتی باید به نخبگان خدمات دهد و نگذارد که نخبه از نقش‌آفرینی عقب بماند؛ که اگر نخبه‌ی ما از نقش‌آفرینی عقب ماند، کشور پیشرفت نمی‌کند.
️ امروز ثابت شده که هیچ‌چیز مانند نیروی انسانی در #پیشرفت کشور تأثیر ندارد. #منابع_انسانی یک گنجینه و #ثروت_عظیم هستند که دش
"الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین به ولایت علی ابن ابیطالب  واولاده المعصومین علیه السلام 
دعوتنامه جهت شرکت درکاروان بزرگ غدیر
موسسه قرانی شیفتگان وحی با هدف ترویج پیام غدیرو ولایت حضرت علی" علیه السلام"
 امسال نیز باشکوه تر از سال گذشته مراسم جشن غدیررا با حرکت 50 خودرو وموتورسوار تزئین شده با برافراشتن پرچم سبز یا علی (ع)  همراه با مدیحه سرایی  از موسسه قرآنی شیفتگان وحی جنب میدان پلیس به طرف مسیرهای مختلف درسطح شهر به حرکت در خواهد آمد
تور کربلا و نجف به صورت هوایی و زمینی در این سایت کربلا گشت قابل مشاهده هست . این روزها زائرین و محبان اهل بیت برای زیارت کربلا به صورت گروهی یا انفرادی با تورهای کربلا به عراق سفر می کنند . البته کربلا به خاطر اینکه یکی از شهرهای مقدس شیعیان هست معمولا در طول سال زائران زیادی به آنجا می روند اما در ایام مقدس و خاص مانند عاشورا و تاسوعا، اعیاد مانند عید قربان و حتی عید نوروز شهر مملو از زائر می‌شود. 
مسیر تور کربلا
مسیر تور کربلا در گام اول ، ز
خاطرات اربعین نود و هشت: (شماره یازده)
ساعتای 5اینا بود که مجدد توقف کردیم.
نزدیک لرستان بودیم فک کنم.
موکب بود.
چایی و عدسی نذری می دادند.
ما هم جاتون خالی میل کردیم.
روی جدول های رو به رو موکب نشسته بودیم.
متوجه عبور تعداد زیادی خانوم شدم.
همشون یه پارچه سبزرنگ پشت چادرشون داشتند.
اکثرا هم سن وسال خودمون بودند ظاهرا.
رو پارچه شون نوشته بود کاروان جامعه الزهرا قم.
فهمیدم کاروان اونجا هستند.
همشون با حجاب کامل بودند.
من خجالب کشیدم که رو مسیر رفت
بسم رب الشهدا و الصدیقین و الصابرین

من خداوند سبحان را به درهم شکستن عزمها و فرو ریختن تصمیمها و برهم خوردن اراده ها و خواسته ها شناختم...(2)

خیلی تو زندگیم اتفاق افتاده که این حدیث رو لمس کردم
اما
این سری فرق داشت...

پ.ن 2 : حدیث امام علی(ع)
پ.ن 3 :
_  مامانت نمیاد بریم؟ما داریم با یه کاروان میریم
نه نمیاد...مجرد نمیبرن؟حتما باید یه محرم باشه؟ چقدر این کاروانا مسخره هستند
_نه دیگه
امسال
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

فیلم مستند کاروان
کارگردان: محمد سمیع پور
تصویربرداران: علی نعمت اللهی و سجاد سپهری شکیب
تدوین بابک حیدری
تهیه‌کنندگان: امیرپژمان حبیبیان و محمدعلی توکلی

کانکس متحرک به کانکسی گفته می شود که شاسی زیر آن به لاستیک مجهز است . البته این نوع کانکس ها به کاروان نیز شناخته می شوند .
کانکس های متحرک معمولا به پشت ماشین بسته شده و به راحتی جا به جا می گردند . امروزه کاربرد های متعددی برای این نوع کانکس ها وجود دارد . برخی از افراد از کانکس های متحرک جهت کسب و کار خود استفاده می نمایند . استفاده از این نوع کانکس ها به عنوان کانکس های متحرک کارگاهی، کانکس های متحرک فست فود و رستورانی و …مرسوم است . از دیگر کا
امسال پنج سال شده ...داداش بزرگه الان پنج ساله  شهر نجف ،حرم آقا امام علی(ع) خادمه....
از این پنج سال ، چهار سال بعنوان مدیر کاروان بچه هایی بوده که با خلوص نیت تو این روزا ،روزی هشت ساعت سرپا می مونن تا امانت دار خوبی برای زائرایی باشن که از حرم حضرت علی (ع)رهسپار حرم پسرای ایشون میشن ....
امسال سه ساله که ریش قرمز هم داداش بزرگه رو همراهی میکنه ، هرسال بعد اینکه از کربلا حرکت میکردن و در محل اقامتشون مستقر میشدن تماس تصویری برقرار میشد برای خاطر ج
Superman vs The Elite 2012,بلوری,داستان انیمیشن Superman vs The Elite,دانلود Superman vs The Elite 2012 BluRay,دانلود انیمیشن Superman vs The Elite 2012,دانلود انیمیشن سوپرمن علیه نخبگان,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن Superman vs The Elite 2012,دانلود فیلم Superman vs The Elite 2012 1080p,دانلود کارتون Superman vs The Elite 2012,دانلود مستقیم انیمیشن Superman vs The Elite 2012 720p,دوبله فارسی,زبان اصلی,زیرنویس فارسی,سوپرمن,لینک مستقیم رایگان,
ادامه مطلب
در شبی از شبها ملا نصرالدین وزنش کنار هم نشسته بودند و از هر دری حرف می زدند همسر ملا پرسید : تو می دانی که در آن دنیا چه خبر است و بعد از مرگ چه بلایی سر ‌آدم می آورند ؟ ملا گفت : من که نمرده ام تا از آن دنیا خبر داشته باشم ولی این که کاری ندارد الان به آن دنیا می روم و صبح زود خبرش را برای تو می آورم .زن ملا خوشحال شد و تشکر کرد . ملا از جا بلند شد و یکراست به طرف گورستان رفت و توی قبری خالی دراز کشید آن قبر از آخرین قبرهای گورستان بود و کنار جاده قرا
کانکس متحرک به کانکس هایی گفته می شود که شاسی زیری آن ها مجهز به لاستیک است . این گونه از کانکس ها با نام کاروان نیز شناخته می شوند .
کانکس های متحرک به پشت ماشین بسته شده و به راحتی جابه جا می گردند . برخی از افراد از کانکس های متحرک جهت کسب و کار خود استفاده می نمایند . استفاده از این نوع کانکس ها به عنوان کانکس های متحرک کارگاهی، کانکس های متحرک فست فود و رستورانی و …مرسوم است .
هنگامی که شروع به برنامه ریزی سفر خود می کنید، اولین چیزی که به ذهن
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند شهید بمیرد و در قیامت حقتعالی او را با شهیدان محشور نماید در موقف با شهدا باشد هرکه این سوره را بخواند تا هشت روز از فتنه دجال ایمن باشد . اگرآیه آخر سوره را وقت خواب بخواند بالای سر او نوری تا مکه درخشان شود و ملائکه در میان آن نور بر وی صلوات فرستند تا از خواب برخیزد واگر درمکه این آیه را بخواند لمعات آن نور بر به بیت المعمور رسد ودر میان آن نور ملائکه بر وی صلوات فرستند تا بیدار شود . این آیه را ک
⬅️آیا تغییر و اصلاح در ساخت و بافت جوامع به‌دست نخبگان و از بالا انجام می‌شود یا بر اثر تحول در زمینه و بستر اجتماعی و از پایین؟

در دو سده‌ی اخیر برخی‌از نخبگان سیاسی ایران می‌خواسته‌اند در ساخت و بافت جامعه‌ای که بر صدر آن قرار می‌گرفته‌اند اصلاحاتی بکنند و تغییراتی دهند. گرچه اینان در وجدان تاریخی توفیقاتی به‌دست آوردند و نامشان به‌نیکی بر صفحه‌ی روزگار برجا ماند اما خود قربانی خواست‌ها و بستر نامساعد اجتماعی شدند. نمونه‌ی با
گلچین تصاویری از اردوی زیارتی کاروان کرامت، عاشقان ولایت در قم المقدسه
•زیارت و کسب معرفت از دریای معنویت حضرت فاطمه معصومه‹س›
•اجرای سرود در حرم مطهر
•حضور در بیت بنیانگذار انقلاب اسلامی
•حضور در گلزار شهدای قم
•دیدار با مسئولین کانونهای مساجد استان قم
•دیدار با گروه های سرود،جهت هم افزایی و همکاری های بیشتر
و...
مشاهده ادامه تصاویر در ادامه مطلب
ادامه مطلب
ملاقات دکتر عسکر جلالیان با جناب سیروس مهاجری، از نویسندگان ارجمند کنگان که آثار ارزشمندی را تقدیم بازار نشر نموده است. دکتر جلالیان در چند جمله‌ای که در حساب توییتر خود منتشر نموده در این رابطه بیان داشته: «نویسندگان و پژوهشگران از سرمایه‌های اصیل هر دیاری هستند؛ بر هر مسئولی فرض است که بر نخبگان ارج نهاده و کمک حالشان باشد.»
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن را میخواهیم در این مقاله به شما مسافران عزیز توضیح بدهیم.
۱ – زائرین عزیز فقط در قالب کاروان های معتبر زیر نظر سازمان گردشگری و یا سازمان حج و زیارت برای زیارت عتبات عالیات اقدام کنید .
۲ – برای رزور تور عتبات از سایتهای معتبر سازمان حج و زیارت یا سازمان گردشگری استفاده کنید .
رحمان گشت پارسیان با بیش از 15 سال سابقه معتبرترین سایت عتبات است.
که زیر نظر سازمان حج و زیار
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن را میخواهیم در این مقاله به شما مسافران عزیز توضیح بدهیم.
۱ – زائرین عزیز فقط در قالب کاروان های معتبر زیر نظر سازمان گردشگری و یا سازمان حج و زیارت برای زیارت عتبات عالیات اقدام کنید .

۲ – برای رزور تور عتبات از سایتهای معتبر سازمان حج و زیارت یا سازمان گردشگری استفاده کنید .

رحمان گشت پارسیان با بیش از 15 سال سابقه معتبرترین سایت عتبات است.

که زیر نظر سازمان حج و
هدف ملت ایران و هدف انقلاب اسلامی، ایجاد یک تمدن نوین اسلامی است؛ این تمدن نوین دو بخش دارد: یک بخش، بخش ابزاری است؛ یک بخش
دیگر، بخش متنی و اصلی و اساسی است. به هر دو بخش باید رسید. در بخش ابزاری، علی‌رغم فشارها و تهدیدها و این چیزها، پیشرفت کشور خوب بوده است. اما بخش حقیقی، آن چیزهائی است که متن زندگی ما را تشکیل
میدهد؛ که همان سبک زندگی است که عرض کردیم. این، بخش حقیقی و اصلی تمدن
است؛ مثل مسئله‌ی خانواده،تفریحات،مسئله‌ی
کسب و کار، رفتا
کاروان خباتی
آهنگ: هوغریبه کم
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
بالاخره پولامون رو گذاشتیم رو هم و یه کاروان خریدیدم. میرونیم، ساز میزنیم و میخونیم، مطالعه می کنیم، شب ها روی سقف دراز میکشیم و زل میزنیم به آسمون پرستاره. آشپزی میکنیم و ... اما همه ی اینها بهونست تا من بت زل بزنم و تو نفهمی.
وقت آن سررسید که بار بر زمین گذارند و مدتی را برای استراحت و خوردوخوراک اختصاص دهند. اما باد و خاک نگذاشت تا کاروان -یک آن حتی- در آن خطه پربلا ماندگار شود. پس کاروانیان به‌ناچار بار بستند و به‌سوی دیار مقصد رهسپار شدند.تا منزل بعدی راه درازی در پیش بود. قافله‌سالار، کاروانیان را به‌سوی رباطی کهنه هدایت می‌کرد تا دمی بیاسایند و قوت گیرند. کودکان و زنان، سوار بر شتران و مردها پای پیاده می‌رفتند. تا نیم روز، وقت مانده بود تا به کاروانسرا و آف
الحمدلله الّذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولانا امیرالمومنین ...
ای کاروان ! ای کاروان من دزد شب رو نیستم
                             من پهلوان عالمم تیغ رویارو زنم
بر قدسیان آسمان من هر شبی یاهو زنم
                             گر صوفی از لا دم زند من دم ز الا هو زنم
باز هوایی نیستم تا تیهوی جان آورم
                             عنقای قاف غربتم کی بانگ بر تیهو زنم؟
خاقان اردو دار اگر از جان مگردد ایل من

الحمدلله الّذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولانا امیرالمومنین ...
ای کاروان ! ای کاروان من دزد شب رو نیستم
                                                       من پهلوان عالمم تیغ رویارو زنم
بر قدسیان آسمان من هر شبی یاهو زنم
                                                       گر صوفی از لا دم زند من دم ز الا هو زنم
باز هوایی نیستم تا تیهوی جان آورم

بالاخره پس از تلاش های فراوان موفق به کسب اجازه فرماندهان سپاه برای اعزام شد اما از آن جایی که تولد فرزند شهید نزدیک بود، فرمانده سپاه گیلان نام سجاد طاهری نیا را از کاروان اعزامی حذف کرد. وقتی سجاد از حذف نامش خبردار شد به شدت ناراحت شد و حتی با التماس و گریه و زاری همسر و سپس فرمانده اش را راضی کرد تا اعزامش به تاخیر نیفتد و در تهایت هم با همان کاروان راهی سرزمین شام شد. 
مناسبت مرتبط: سالروز شهادت
zakhmiyan_eshgh
بسم الله الرحمن الرحیم

#اطلاعیه

بنا بر اعلام "ستاد کل راهیان نور کشور" و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کلیه اردوهای راهیان نور تا اطلاع ثانوی لغو میباشد.
لذا کاروان خواهران و برادران راهیان نور پیام نورهای استان تهران نیز لغو میباشد.
* جهت عودت هزینه واریزی می توانید در پیامرسان بله یا واتس اپ به شماره 09228160599 ویژه برادران و شماره 09334120503 ویژه خواهران پیام ارسال نمایید.
۹- در صورت هرگونه تغییر در برنامه اردوهای راهیان نور آخرین اخبا
ریگ به کفش داشتن
روزی روزگاری در سرزمینی بسیار دور، مرد دانا، شجاع و جنگاوری به نام سنجر زندگی می کردو او همیشه قبل از جنگیدن خوب فکر می کرد.
روزی حاکم به او گفت: قرار است کاروانی از هدایای بسیار گران قیمت به نشانه ی پایان جنگ به کشورمان وارد شود. من به این کاروان اعتماد ندارم. چون سال ها با این کشور در جنگ بوده ایم. شاید آوردن هدایا حیله باشد و نقشه ی شومی در سر داشته باشند.
سنجر تا رسیدن کاروان هدایا خوب فکر کرد. او به سربازان سپرد که کسی را با ش
با سلام 

دانش آموزانی که از سال تحصیلی گذشته مانده حساب دارند لطفا جهت پرداخت شهریه مانده خود به مدرسه مراجعه و پرداخت نمایند . در غیر اینضورت هیچگونه خدماتی از مدرسه ارائه نخواهد شد. تعداد این افراد 17 نفر می باشد !!!!!

نخبگان برتر
خاطرات اربعین نود و هشت: (شماره چهار)
شاید این جملاتی که میخوام الان بنویسم بهترین و شیرین ترین خاطراتم تو کل این وبلاگ باشه. خیلی خوشحالم که می تونم این حرفا رو بنویسم و رویا نیست و واقعیه:
تو محرم امسال تو روضه ها و بویژه تو اون شب آخر اردو جهادی تابستون امسال تو مراسم قرعه کشی اربعینش و این ها، تو دلم همیشه از خدا و امام حسین(ع) می خواستم که توفیق نوکری و خادمی شون رو به من بدهند.
الحق هم که دادند.
اول از همه که تو کاروان اربعین دانشگاه خدارو ش
بسم الله الرحمن الرحیم
خانه ای روشن به نور شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام
بنیادی برای زدودن گرد وغبار محرومیت از چهره آنها که نیازمند دستگیری و یاری هستند.
اینجانب مهران همتی مسئول کانون نخبگان امام رضا (ع) شعبه 57 محله شهرک پارسیلون شهرستان خرم آباد استن لرستان می باشم
خوش آمد می گویم به تمام عزیزانی که به وبلاگ کانون نخبگان امام رضا (ع) شعبه 57 سر زدند
ان شا الله بتوانیم قدمی مثبت برای همشهریان عزیز خود برداریم بنده و پنج تن
دوره جامع نخبگان وبمستر
در دوره جامع آموزشی صفر تا صد تمامی مهارت های ایجاد کسب و کار اینترنتی از طراحی وب سایت و نحوه به درآمد رساندن آن، تولید محتوا در وب سایت و شبکه های اجتماعی، بازاریابی از طریق انواع روش های اینترنتی و در نهایت برندسازی و تضمین موقعیت کسب و کار در بین رقبا آموزش داده می شود.
این دوره به نحوه طراحی شده است که تمامی افرادی که مهارت ابتدایی در کار با کامپیوتر را دارند می توانند با شرکت در آن ضمن کسب مهارت های طراحی وب سایت
پرفسور دکتر علیرضا زراسوندی محقق و پژوهشگر برتر کشوری و بین المللی،رئیس کانون نخبگان استان تهران طی پیامی رسما اعلام کاندیداتوری کردند.
شرح پیام:
با سلام و درود خدمت همشهریان، فرهیختگان، دانشجویان و جوانان و ایل جلیل بختیاری
ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ارتحال امام انقلاب و عرض تبریک عید سعید فطر، به استحضار میرساند پس از گذشت ماه ها از اظهار لطف و درخواست های مکرر همشهریان، دوستان، اقوام و طوایف مختلف، نخبگان و خبرگان و جوانان، تشکل های ش
هر شیء، حرکت مختص خود رادارد و بالتبع دارای زمان، سرعت و شدت اختصاصی
خودش است. در عین حال موجودات عالم دارای جهت و سرعت و شدت معینی در
حرکتشان هستند که صادره از علت است و برای آن ها رخصت تعدی از آن نیست. بجز
انسان که دارای قدرتی در تفکر و اراده است و قدرت انتخاب دارد. لذا آنگونه
که بخواهد حرکت می کند و برای خود زمان را می سازد و سپری می کند . *انسان
گرچه موجودی مختار در حرکت است اما متشکل از اجزایی است که آن ها چنان
موجودات دیگر دارای خط مشیِ مش

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری داورزن گفت: در شهرستان داورزن 68 و در روستای مزینان 4 اثر ثبت ملی شده که شامل خود بافت روستا و چند مراسم است. بافت کاروانسرای شاه‌عباسی مزینان تنها و اولین بافت روستایی که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
محمد عبدلله زاده‌ثانی در گفت‌و گو با ایسنا، بیان کرد: مزینان کنونی مربوط به زمان قاجار بوده ولی کاروان‌ سرا در دوران صفوی بنا شده‌است که از مهم‌ترین کاروان‌ سراهای این دوران بود
محرم های پیش بیشتر حواسم بود، از روزها قبل از آمدنش، حواسم بود به دیدنی ها، شنیدنی ها، خواندنی ها، خوردنی ها. 
صبح که خبر رفتن مهدی شادمانی را شنیدم و رفتم متن هایش را خواندم نشستم و به حال خودم زار زدم، چقدر خدا دوستش داشت که انقدر طیب و طاهر شده بردش پیش خودش، چقدر نگاهش وسیع شده بود و چه خوب موقعی خودش را رساند به کاروان کسی که عاشقش بود.
به خودم آمدم و دیدم امسال یکدفعه چشم باز کرده ام و دیدم محرم شده، تا همین یک هفته قبلش اصلا از خودم راضی ن
برنامه تالپیوت (Talpiot) یک برنامه آموزش نخبگان نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) برای استخدام افرادی است که توانایی علمی برجسته‌­ای را در علوم و پتانسیل­‌های رهبری نشان داده‌­اند. تالپیوت یک کلمه عبری به معنای «برج­‌های بلند» و  یا «دژهای محکم» است.
ادامه مطلب
برنامه تالپیوت (Talpiot) یک برنامه آموزش نخبگان نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) برای استخدام افرادی است که توانایی علمی برجسته‌­ای را در علوم و پتانسیل­‌های رهبری نشان داده‌­اند. تالپیوت یک کلمه عبری به معنای «برج­‌های بلند» و  یا «دژهای محکم» است.
ادامه مطلب
میگم تو مفاتیح نوشته چهار رکعت و رکعت دوم حمد و انا انزلناه ، میگن نه دفعه قبل کاروان گفت مثل نماز صبحه:/یک داستانی داشتم برای اعمال مسجد کوفه الان هم میفرمایند که با ماشین بریم کربلا ، زیبا نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟خدایابه من صبر بده که فقط این سفر تموم بشه....
جناب اوشون همه تقصیر شماستا

کاروان سلاله های خداکاروان امام عاشورا
کاروان بهشتیان زمینکاروان فرشتگان سما
یکی از نوکرانشان جبریلیکی از چاکرانشان حوا
گوشه ای از صدایشان داوودنفسی از دعایشان عیسی
نوجوانانشان چو اسماعیلپیرمردانشان خلیل آسا
زائر اشک هایشان بارانتشنه مشک هایشان دریا
همه آیات سوره مریمهمه چون کاف و ها و یا و الی
یوسفان عشیره حیدرمریمان قبیله زهرا
کعبه می بیند و طواف ملکچشم تا کار می کند اینجا
کشتگان حوادث امروزصاحبان شفاعت فردا
تا به حالا ندیده هیچ
بسم الله الرحمن الرحیماگر اشتباه نکنم اسفند سال 97 بود و با بچه های موسسه رفته بودیم راهیان نور ( البته با کاروان حاج حسین یکتا ) احتمالا شب دوم بود که رفتیم منطقه ی عملیاتی شلمچه ( مراسم بله برون شهدا ) خیلی اون شب خوب بود
ادامه مطلب
به نام خدای مهدی (عج)
پیش بینی شهید ابراهیم هادی درباره کاروان های زیارتی کربلا و اربعیناوایل جنگ در ارتفاعات گیلان غرب بر فراز یکی از تپه های مشرف به مرز قرار گرفتیم. پاسگاه مرزی دست عراقی ها بود وبه راحتی در جاده های اطراف آن تردد میکردند.ابراهیم کتابچه دعا را باز کرد و به همراه بچه ها زیارت عاشوراخواندیم.بعد با حسرت به مناطق تحت نفوذ دشمن نگاه میکردم و گفتمابرام جون این جاده مرزی رو ببین عراقی ها راحت تردد میکنند بعد گفتم: یعنی میشه یه روز
در
روزهای پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) کاروان‌های
پیاده زائران آستان مقدس رضوی از مسیرهای مختلف در حال رسیدن به سمت مشهد
مقدس هستند تا در سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جوار بارگاه
مطهر ایشان به عزاداری و سوگواری بپردازند.

ای ساربان، ای کاروانلیلای من کجا می بریبا بردن لیلای منجان و دل مرا می بری

ای ساربان کجا می رویلیلای من چرا می بریدر بستنِ پیمان ماتنها گواه ما شد خداتا این جهان، بر پا بود

این عشق ما بماند بجاای ساربان کجا می رویلیلای من چرا می بریتمامی دینم، به دنیای فانیشراره عشقی، که شد زندگانیبه یاد یاری، خوشا قطره اشکیبه سوز عشقی، خوشا زندگانیهمیشه خدایا، محبت دلهابه دلها بماند، بسان دل ما

که لیلی و مجنون فسانه شودحکایت ما جاودانه شودتو اکنو
تاکنون حدود ۴۰ درصد از حجاج مکه را ترک کرده اند

تا امروز حدود ۴۰ درصد از حجاج
شهر مکه را ترک کرده اند که بخشی از آنان در قالب حجاج مدینه بعد عازم
شهر پیامبر (ص) شده و بخشی هم از طریق فرودگاه جده و مدینه به ایران اسلامی بازگشته اند.

به گزارش ایران حج، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در این رابطه افزود:
بر اساس آمارها تا کنون ۲۳۷ کاروان با جمعیت ۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر از حجاج با
۸۰۰ دستگاه اتوبوس بعد از اتمام ایام تشریق تا کنون از مکه منوره خ
نخستین دوره مدیریت کاروان های ورزشی با همت فدراسیون ورزش کارگری و همکاری اداره کل امور ورزشی و استفاده از تجربیات آکادمی ملی المپیک در راستای ارتقای سطح مدیریت مدیران ورزش کارگری در مهدیشهر سمنان از 97/7/5 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری شهرستان بابل به نقل از فدراسیون ورزش کارگری، فدراسیون ورزش کارگری باعضویت در فدراسیون جهانی ورزش کارگران (CSIT) و فدراسیون جهانی ورزش شرکت ها (WSCG) تا کنون در ۳ رویداد جهانی حاضر شده وکاروان ورزش
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مردادماه سال ٩٤ به همراه جمعی از معاونان و مدیران عالی‌رتبه  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، بازدیدی از شرکت بیان به عمل آوردند. در این بازدید از محصولات دانش‌بنیان و دستاوردهای علمی بیان به‌خصوص فعالیت‌هایی که به اعتلای نام ایران در میان نخبگان علمی جهان منجر شده است تقدیر گردید.
دریافت
دریافت
ادامه مطلب
دستگاه‌های تبلیغاتی و اطلاعاتی وابسته‌ به استکبار، میدان‌دارترین عناصر برای به آشوب کشیدن ملتها هستند؛ دستورالعمل‌هایشان برای گروه‌های غافل و نادانِ اغتشاشگر توی رسانه‌های خودشان به طور علنی دارد پخش میشود: اینجوری با پلیس درگیر بشوید؛ اینجوری علیه بسیج حرف بزنید؛ اینجوری توی خیابان اغتشاش ایجاد کنید؛ اینجوری تخریب کنید؛ اینجوری آتش بزنید!

هر کسی امروز جامعه را به سمت اغتشاش و ناامنی سوق بدهد، از نظر عامه‌‌ی ملت ایران انسان م
سلام و درود خدا بر ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و امام شهیدان(رضوان الله تعالی علیه) که به سرانگشت تدبیرش، نهال انجمن های اسلامی دانش آموزان را غرس کرد تا طی چهار دهه ی گذشته، ثمرات حضور زبدگان جذب شده و نخبگان پرورش یافته در این تشکیلات نورانی، در عرصه های جهادی، مدیریتی، حوزوی، دانشگاهی و اجرایی کشورافتخارآفرینی نمایند.                                                   eaes.ir
ای تو ای بی تو زمان زندان من ......ای تو ای قند و دلم قندان من
ای تو ای جایزه ی هر عید من......ای تو ای همراهی بی قید من
ای تو ای فکر زمان و لحظه ام......ای تو ای شیرینی هر مزه ام
ای تو ای سوغاتی هر کاروان......ای تو ای خوش پیکرو شیرین بیان
ای تو ای آن ابروی زندگی......ای تو ای فخری برای مردگی
رفتی و با رفتنت دنیا سیاه........روز شد لیل و شمسم شد چو ماه

تقدیم به بابا علی اکبر.
...علی بکائی جوپاری(طالع)....
دوره جامع نخبگان وبمستر
در دوره جامع آموزشی صفر تا صد تمامی مهارت های ایجاد کسب و کار اینترنتی از طراحی وب سایت و نحوه به درآمد رساندن آن، تولید محتوا در وب سایت و شبکه های اجتماعی، بازاریابی از طریق انواع روش های اینترنتی و در نهایت برندسازی و تضمین موقعیت کسب و کار در بین رقبا آموزش داده می شود.

این دوره به نحوه طراحی شده است که تمامی افرادی که مهارت ابتدایی در کار با کامپیوتر را دارند می توانند با شرکت در آن ضمن کسب مهارت های طراحی وب سای
دوره جامع نخبگان وبمستر

این دوره به نحوه طراحی شده است که تمامی افرادی که مهارت ابتدایی در کار با کامپیوتر را دارند می توانند با شرکت در آن ضمن کسب مهارت های طراحی وب سای
#زندگی_به_سبک_مهدی (۱۷)
یکی از راهبردهای موثر برای مبارزه با هجمه فرهنگی دشمن، راه اندازی کاروان های راهیان نور بوده است که با حضور مقام معظم رهبری در منطقه شلمچه(سال77)، اهمیتی مضاعف یافت و ضرورت پیگیری برنامه های فرهنگی و تبلیغی در این مسیر بیش از پیش احساس شد.
در این راستا، راویانی که همراه با کاروان های راهیان نور در مناطق عملیاتی حضور می یافتند، نقشی بی بدیل در  پیوند معنوی و عاطفی زائران با شهدا ایفا می کردند. 
شهید بزرگوار حاج محمد مهدی
فرزند فاطمه اما، می‌آید. روز از همین روزها. اگر حتا ساعتی به پایان جهان مانده باشد. ظهور می‌کند درمکه. می‌آید. در مدینه. قبر دشمنان مادرش را می‌شکافد. آن‌ها را بیرون می‌آورد چون گفته شده:” موقع ظهور او خوب‌ترین‌ها و بدترین‌ها رجعت می‌کنند.پ
می‌بنددشان به درخت. درخت سبز می‌شود. بعضی‌ها می‌گویند این معجزه‌ی آن‌هاست. از فرزند فاطمه برمی‌گردند، او اما دشمنان مادر را سیلی می‌زند. همه‌ی انتقام مادرش را می‌گیرد.
فرزند فاطمه می‌آید. روز
این بار از یارتون که جدا شدید چو کاروان رود فغانم از زمین...گوش ندید. ابر می بارد و من میشوم از یار جدا هم گوش ندین. 
برید کلاس رقص ثبت نام کنید یا هرکاری که سرخوشتون کنه و احساس زندگی به شما بده. حواستون هم باشه که عاقل باشید و زندگی رو برای خودتون زهرمار نکنید. دنیا انقدری طولانی نیست که خودتون رو در پروسه ی رنج های تحمیلی قرار بدید.
نام جوئی؟ چو ملک باش نکو کردارقدر خواهی؟ چو فلک باش بلند ارکانبرو ای قطره در آغوش صدف بنشینروی بنمای چو گشتی گهر رخشان(پروین اعتصامی)
به گزارش وبگاه هیأت رهروان حجت (عج) بردخون و به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، پنجاه و ششمین همایش جایزه بنیاد البرز صبح یکشنبه 5 اسفند در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور از طریق اعطای جوایزی به‌نام "جایزه بنیاد البرز" به دانشمندان، پژوهند
به گزارش عصرحباد؛ طبق سنوات گذشته، همزمان با فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یارانش، کاروان پیاده روی حرم تا حرم برای جاماندگان کربلا با حضور هیئات مذهبی و آحاد مردم مومن شهر حبیب آباد، از مسیر آستان مقدس امامزاده عبدالمومن علیه السلام حبیب آباد تا آستان مقدس امامزاده شاهزاده حسن علیه السلام کیجعلی با شعار "حب الحسین یجمعنا" حرکت کرد.
این مراسم به همت هیئت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر ح
این روزها همه شوق واشتیاق یک حرکت دارند ومهیا می شوند تاهمه با هم دراین حرکت با شکوه با کاروان عشق هم سفر شوند.
بعد از گذشت سالی دگر خدا عنایت کرد تا انشاالله امسال هم عازم سفر یار شویم.ان شاالله روزی همه ...
ما زائر اربعین و عاشوراییم
از نسل غدیر و حضرت زهراییم
با پای پیاده عازم کرببلا
سرباز سپاه زینب کبراییم

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
هم رونق زمان شما نیز بگذرد
وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب
بر دولت آشیان شما نیز بگذرد
باد خزان نکبت ایام ناگهان
بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد
آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام
بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد
ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز
این تیزی سنان شما نیز بگذرد
چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد
بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
این عوعو سگان شما نیز بگذرد
آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست

فصل نهم : کاروان آمد
در طی چند روز گذشته فهمیدیم که زندگی تنها خوردن و خوابیدن نیست . زندگی تنها اینی نیست که از لحظه بیداری به دنبال غذا بگردی و به شیکمت برسی تا لحظه ی خوابیدن . اون چیزی که به زندگی جهت میده هدفه و اگه خواستی ببینی چقدر ارزش داری ببین چی رو خیلی زیاد دوست داری و هدفت چیه . من و شنقل خیلی از حقیقت دور بودیم اما حالا همه چیز داره عوض میشه . دنیا دیگه برامون خیلی کم ارزش شده و زیبایی هاش جذابیتی نداره در عوض چیز هایی که واقعا ارزشم
دوره جامع نخبگان وبمستر
این دوره به نحوه طراحی شده است که تمامی افرادی که مهارت ابتدایی در کار با کامپیوتر را دارند می توانند با شرکت در آن ضمن کسب مهارت های طراحی وب سایت
حاجی اولین سالی بود که به حج مشرف شده بود کنار بیت الله الحرام جوانی کنارش نشسته بود. سوال کرده بود از کجا آمده ای حاجی گفته بود از ایران. در جواب متقابل شنیده بود که از حوالی مدیترانه آمده است. بعد جوان گفته بود سال آینده نمی توانی بیایی حج. ولی از سال بعد هر سال خواهی آمد. حاجی دوسال بعد شد مدیر کاروان و  همه ساله حج مشرف می شود. 
مادر آرام در اتاق را باز کرد خدای من این عروسک کوچک من است. که امروز این‌قدر بزرگ و زیبا شده، چشمانش می‌بارید هم از شوق هم از دل‌تنگی رفتن اون، دختر ناگهان در آینه ی مقابلش مادر را دید برگشت زن جلو دوید و محکم اورا بغل کرد: خوشحالم دخترم که زنده ماندم و امروز را می‌بینم. امروز حاصل  بیست سال زندگی و عشق او  ، به خانه ی  بخت می‌رفت.  زن روی ابرها قدم برمی داشت. فرانک پنج سال بیشتر نداشت که همسرش از داربست  سقوط کرد و تنها فرزندشان فرانک شد تنها
ما در جامعه‌ای سلسله مراتبی زندگی میکنیم و در چنین جامعه‌ای افراد در موقعیت برابر نیستند یعنی یکی در موقعیت بالاتر است و حرف میزند و دیگران گوش میکنند ودر نتیجه گفت‌وگویی صورت نمیگیرد. البته در همه جا پرسش و پاسخ هست، اما این پرسش و پاسخ نه برای به چالش کشیدن و طرح بحث جدید بلکه برای تصریح بحث و روشن شدن نقاط ابهام است.

ما نخبگان اعم از روشنفکران و دانشگاهیان و عالمان دینی چنان درگیر بحث‌های خودمان میشویم که جامعه را فراموش میکنیم. برای
یکی از دوستان راجع به مدینه و غربت امام حسن پست گذاشته. یاد خاطره خودم افتادم.
سال ه‍شتاد و نه.
حدود ۱۲۰ تا جوون در قالب یک کاروان همسفر بودیم.
سه روزی بود که مستقر شده بودیم و راه هتل و حرم رو می رفتیم و میامدیم.
اما دریغ از یک قطره اشک.
هیچ کس حالش خوب نبود، همه یک غم بزرگ داشتن و غربت اونجا اجازه نمی داد حتی گریه کنند.
همه دوست داشتند اونجا رو ترک کنند و هرچه زودتر بر گردن ایران.
مدیر کاروان که وضعیت رو دید، از یک خطیب محترم دعوت کرد تا برای بچه
به اطلاع دوستان می رساند که روز جمعه مورخ 1398/02/06 آزمون تعیین سطح دانش آموزان نخبه در مسجد امیرالمومنین ع برگزار می گردد. از دانش اموزان عزیز درخواست می شود راس ساعت آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند .
با تشکر از شما سروران
مهران همتی
مسئول کانون نخبگان امام رضا (ع)
سوالات ریاضی هشتم سال 96

در این مطلب از وبلاگم براتون سوالات ریاضی 
مرکز سنجش مجتمع نخبگان برای خرداد ماه سال 96است

جهت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

حجم 2.16 مگابایت

دانلود 

امیدوارم نمونه سوالات خوبی براتون گذاشته باشم
کاروان بنان رو گوش میدم. به حرف های دیشب علی فکر میکنم که تو و مامان چقدر شبیه خواهرها بودین. مامان تو خلوتهای دوتایی میگفت بعد از 4 تا بچه با تو خواهردار شدم. میگفت خواهر خیلی خوبه؛ آدم پشتش به خواهرش گرمه. میگفت ولی تو داداشی منی آبجی منی اما اینا حرف خلوت بمونه آبجی.این طور رفتار میکرد که با 44 سال اختلاف سنی حس نمیکردم با اسم کوچیک صداش بزنم بی احترامی میشه. دوستش دارم. 
گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زهرا فلاحی؛* این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست... نمی‌دانم چه سری است؛ همین که آوای اربعین به گوش می‌رسد، جاذبه‌ای عجیب تو را به سوی بارگاه عشق می‌کشاند. هر که باشی، توانا یا ناتوان، پیر یا جوان، در این راه، زائری پرتوان می‌شوی که خستگی و سختی راه برایش معنا ندارد. معجزه عشق است که معشوق را از تمامی تعلقات دنیایی رها می‌کند و به سمت خویش فرامی خواند. برای دومین سال با کاروان دانشجو معلمان راهی شدم... تجرب
اسکندر یکی از نخبگان را از مسوولیتی که داشت عزل کرد و کاری پست به او داد .روزی اسکندر به او گفت : حالا ، حال و روزت چه طور است ؟گفت : " مرد به خاطر منصبش بزرگ و شریف نمی شود بلکه منصب است که به اندازه مرد بزرگ و شریف می شود ، پس مرد هر جا که هست باید پاک ، عادل و با انصاف باشد ."اسکندر که از پاسخ او خوشش آمده بود او را به جای اول خود برگرداند. بایدت منصب بلند بکوشتا به فضل و هنر کنی پیوند
نه به منصب بلندی مرد بلکه منصب شود به مرد بلند
#بهارستان_جامی
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی
است-ظریفی  درباره خون امام الحسین علیه
السلام  تحلیلی دادند که خداوند منان این
خون را خون باعظمت  نماید عنوان خوداش را
به اوداد مانند انست که خون خداوند است این مثال برای درک عظمت این خون است-در
زمان پیامبر اکرم صلواته الله واله والسلم است خلیفته الله است ورسالت پیامبر اکرم
صلواته الله علیه واله والسلم رسالت الله است بهاینمعنا شما با رسول الله صلواته
اللهعلیه والهوالسلم طرف نیستید بامن طرف هستید وهرچه
کُنشگرایی صریح جنبش‌های توتالیتر ، و ترجیح تروریسم از سوی آنها بر انواع فعالیت‌های سیاسی دیگر ، نخبگان روشنفکر و اوباش را یکسان جذب کرده بود ؛ درست بدین خاطر که این تروریسم با آن تروریسم پیشین جوامع انقلابی ، آشکارا متفاوت بود . پیش از این ، بگونه‌ای حساب شده چنین تصور می‌شد که عملیات تروریستی تنها راه از میان برداشتن برخی از شخصیت‌های برجسته‌ای باشد که بخاطر مقام یا خط‌مشی‌های‌شان ، نماد ستمگری گشته بودند ، اما اکنون دیگر چنین برداش
یزد
به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده تجاری و پرتردد ابریشم  از قدیم الایام مورد توجه بسیاری از تاجران بوده
و همین سبب شده که بازار های متعددی در دل این شهر زیبا پدیدار شود. ازجمله این
بازارها بازار تبریزیان یزد است که متعلق به دوران قاجاریه است. بازار تبریزیان
یزد درانتهای بازار پنجه علی قرار دارد. بنای 
بازار از آجر ، خشت ، گل  و گچ می
باشد. طاق های هلالی شکل و درهای چوبی 
حجره ها مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. همه این زیبایی
یزد
به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده تجاری و پرتردد ابریشم  از قدیم الایام مورد توجه بسیاری از تاجران بوده
و همین سبب شده که بازار های متعددی در دل این شهر زیبا پدیدار شود. ازجمله این
بازارها بازار تبریزیان یزد است که متعلق به دوران قاجاریه است. بازار تبریزیان
یزد درانتهای بازار پنجه علی قرار دارد. بنای 
بازار از آجر ، خشت ، گل  و گچ می
باشد. طاق های هلالی شکل و درهای چوبی 
حجره ها مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. همه این زیبایی
رد شبهات تاریخی
بخش اول
سوال _ شبهه: علت حمله و توقیف برخی از کاروان های
مشرکین توسط سپاهیان پیامبر (ص) در صدر اسلام چه بود ؟

پاسخ: معاندین و اهل کفر وانمود میکنند ، پیامبر
فاتح اسلام (ص) دستور حمله به هر کاروانی را میداده اند و با تقطیع قضایای قبل از ماجرای
کاروان ها ، اتهامات بی پایه و اساسی را به آقا رسول الله (ص) وارد میسازند ! اما این
شبهه پوشالی به خط پایان خودش رسیده است...

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-جناب اقای صدیق افغان- فیلسوف ریاضی کهتحقیقات گسترده در اعجازقران کرده استودر سال 2012 از یک مرکز علمیدر انگستان مرد علم ریاضی معرفی شد- وبرای ایشان یک مدال  با طرح جدیدی را  بوجود اورد که انسازمان متعلق به شهر کمبریج است –که درانگلستان میباشد-وسعی کردن تحقیقات ایشان با مدل این مدال تاحدی شناسائی وشناخت بدست میاورد- فرض کنیدستارگان یک کهکشان را  ردجهت افقی وستونی  مثلا وزن انها مشخص کنید وبعدمتوجه شو
شب اربعین لهوف می خواندم. آن بابی که دیگر از واقعه گذشته ... آن جا که حسینِ میدان، زین اَب است. کاروان که به کوفه رسید، مردم که کاروان را دیدند، پشیمان زده و شرمگین بودند. اشک می ریختند و دم از فدا کردن جان می زدند. ولی دیگر آن بابی از تاریخ که از واقعه گذشته بود، باز شده بود. و دیگر هیچ چیز، هیچ چیز، مطلقا هیچ چیز فایده ای که باید و شاید نداشت ... حضرت خطاب به مردم گفته بود " شما همانند گیاهی هستید که بر منجلاب بروید ( نه قابل خوردنید و نه موجب نفع ) و
​​​​​​
شب اربعین لهوف می خواندم. آن بابی که دیگر از واقعه گذشته ... آن جا که حسینِ میدان، زین اَب است. کاروان که به کوفه رسید، مردم که کاروان را دیدند، پشیمان زده و شرمگین بودند. اشک می ریختند و دم از فدا کردن جان می زدند. ولی دیگر آن بابی از تاریخ که از واقعه گذشته بود، باز شده بود. و دیگر هیچ چیز، هیچ چیز، مطلقا هیچ چیز فایده ای که باید و شاید نداشت ... حضرت خطاب به مردم گفته بود " شما همانند گیاهی هستید که بر منجلاب بروید ( نه قابل خوردنید و نه م
تحقیق درباره مهاجرت نخبگان
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:21     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : در جستجوی فضای از دست رفته تا جایی که خاطره تاریخ یاری می‌کند، همواره بسیاری از دانشمندان، هنرمندان، رجال سیاسی و... گاه از خوف شقاوت و گاه به شوق سعادت، ترک دیار کرده‌اند. آنان که از سر خوف گری ...دریافت فایل
طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، بی‌بند و باری و خشونت در جامعه آسیب‌های اجتماعی هستند که در جوامع رو به پیشرفت افزایش چشمگیری یافته است و این‌که چگونه بتوان همراه با رشد چند بعدی، این آسیب‌ها را کنترل کرد و به آن نگاه فوریتی داشت، تدابیر جدی نخبگان و مدیران و کارشناسان خبره را می‌طلبد.
تاکربلارسیده گام حسین وزینب/مهمان نینوایی نام حسین وزینب/یک کاروان عاشق همراه سرورآمد/جام شهادت آیدبام حسین ورینب/اندرکنار رودی تشنه لبی چه سخت است/خشک است درمحرم کام حسین وزینب/یاران حضرت او ایثارآفریدند/وقت فراق آیدشام حسین وزینب/الگوی کل عالم این خواهروبرادر/هرجلوه ای زدنیا رام حسین وزینب/شیعه زحق پرستی باکربلاست همدم/چون قلبهاگرفته فام حسین وزینب/این عشق کربلایی شدافتخارشیعه/مملوتمام دنیااسلام حسین وزینب/یک روز در محرم مهدی ظهور د
صبح روز 13 دی 1398، در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان کشته شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.
پکیج حرفه ای شدن در بورس

با این پکیج در بورس حرفه ای شوید

دانلود پکیج

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
پکیج آموزشی جامع بزرگان بورس – آموزش بورس-کانون بورسkanoonebourse.com › پکیج-آموزشی-جامع-بزرگان-بورس۶ روز پیش - تدوین بسیار حرفه ای ،طوری که بیننده احساس میکند در محیط کلاس واقعی ... بالای مهندس مهدیار حاجی علی که باعث جذاب شدن بیشتر دوره گردیده است.
پکیج فوق حرفه ای بورس چرتکه – چرتکهchortkee.com › دوره های آم
روز گذشته رئیس قوه قضائیه فراخوانی منتشر کرد که در آن آمده است: «امروزه با گسترش دسترسی‌های ارتباطاتی، فارغ از چارچوب‌های سنتی خشک و دیوان‌سالارانه، فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی به فرصتی بزرگ برای کم‌کردن فاصله‌های زمانی و مکانی در ارتباطات و به‌اشتراک‌گذاری نظرات تبدیل شده است». این فراخوان اگرچه بر اساس اخبار رسمی درباره مشارکت‌جویی مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضائی صادر شده است، در دل خود حکایت از تغییر نگاه و رویکرد
در درون شهر کوران دردها دارم ز بینایی
من سخنهای بد و نیک همه خامان این ره را شنیدستم
آن کسان را کز رسن بالا شده بر سوی بامی
پس چنان دانند کز آن بر فلک بالا برفتستند، دیدستم
در درون شهر کوران دردها دارم ز بینایی
همچنین هرگز نخواهم در میان بوق بیهوده دمیدن
تا بدانندم کسان اکنون رسیدستم
این شتاب خام زیبد کودکان را
می رسد زی منزل خود کاروان یک روز
از پی چه خسته کردن کاروان را ؟
#نیما_یوشیج
دانلود فیلم ایرانی رستاخیز
Download Film Irani Rastakhiz
با تمام کیفیت ها ۴۸۰, ۷۲۰ , ۱۰۸۰ و لینک مستقیم از نایس موزیکا
پخش آنلاین + لینک پرسرعت فیلم رستاخیز
ژانر فیلم : درام، اجتماعی
زبان فیلم : عربی + زیر نویس فارسی
سال انتشار : 1398
محصول کشور : ایران
کارگردان : احمدرضا درویش
کیفیت : BLURAY / 4K / 1080p / 720p / 480p
بازیگران : آرش آصفی، پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان ،بابک حمیدیان...
خلاصه داستان : بعد از مرگ معاویه پسر ابوسفیان، یزید بن معاویه خو
من پس از رفتن‌ها،‌ رفتن‌ها،با چه شور و چه شتاب،در دلم شوق تو،اکنون به نیاز آمده‌ام!داستان‌ها دارم؛از دیاران که سفر کردم و رفتم بی تو.
از دیاران که گذر کردم و رفتم بی تو.
بی تو می‌رفتم، می‌رفتم، تنها، تنها،
و صبوریّ مرا کوه تحسین می‌کرد.من اگر سوی تو برمی‌گردم،
دست من خالی نیست!کاروان‌های محبت با خویش، ارمغان آوردم!
«فصل فیروزه»، داستانی عاشقانه است با محوریت حضرت معصومه (ع). سیندخت، دختری زرتشتی اهل یزد است. پدر تاجر دارد که با او و کاروان تجاری‌اش به نقاط مختلف خلافت عباسی در سیروسفر هستند. ثمره این سیروسفر، آشنایی او با کیارش است. پسری زرتشتی اهل نیشابور که فیروزه‌تراشی است ماهر. سیندخت که درگیر عشقی آتشین شده است با رفتن ناگهانی کیارش رنگی دیگر می‌گیرد. ماجرای او وقتی پیچیده‌تر می‌شود که کاروان تجاری پدرش در میانه صحرای مرکزی ایران، دستخوش حمله

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها